Rize
DOLAR18.6443
EURO19.4227
ALTIN1051.8

Temel Eryılmaz Ardeşen'deki İyi Parti Kongresine Katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Temel Eryılmaz Ardeşen'deki İyi Parti Kongresine Katıldı
Mesut Yılmaz'ın bürokratlarından Temel Eryılmaz, Ardeşen'deki İyi Parti kongresinde açıklamalarda bulundu.

Ardeşen Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Temel Eryılmaz, İyi Parti’ye katılış süreci ve genel siyasete ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ülke siyasetine yön veren birçok liderle çalışma fırsatı bulduğunu söyleyen Eryılmaz “Uzun yıllar bürokraside en alt seviyeden en üst seviyeye kadar görev almış bir kardeşinizim. Bu görevlerden sonra emekli olup, İyi Parti ailesine katılarak önümüzü aydınlığa kavuşturma görevini üstlenmiş bulunuyoruz. Hep birlikte bu görevi sürdüreceğimize inanıyorum. 35 yılı aşkın sürede birlikte çalıştığımız ve gerçekten bu ülke için uğraş veren siyasi liderlerimiz vardı. Sayın Demirel, Sayın Ecevit, Sayın Erbakan, Sayın Türkeş, Sayın Özal ve Sayın Mesut Yılmaz ile çalışma fırsatı buldum. Onların bu ülke için göstermiş oldukları mücadelenin nasıl olduğunu yakinen biliyorum. Onları saygıyla ve sevgiyle anıyorum.” dedi.

Mesut Yılmaz’ın bölge için çok önemli bir siyasetçi olduğunu ifade eden Eryılmaz “Mesut Yılmaz, yöremiz ve bölgemiz için büyük mücadele vermiştir. Büyük hizmetlere katkısı olan içimizden biriydi. Ben de onunla birlikte Rize’de siyaset yaptım. Onu özlemle anmaya her zaman devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu. İyi Parti’nin kurulma aşamasında Mesut Yılmaz’ın kendisinden talepleri olduğunu dile getiren Temel Eryılmaz “Sayın Mesut Yılmaz, İyi Parti teşkilatlarının oluşturulmasına ilişkin İyi Parti’nin kurulması aşamasında bizzat kendisi beni ve eski il başkanımız Nusret Karaca’yı arayarak Rize’de teşkilatlanma konusunda talepleri olmuştur. Bu talebi yerine getirmek için Rize genelinde ilçelerde teşkilatlanma için gerekli altyapı çalışmalarını yürüttük. Ahmet Kabil’in de bu partinin kurulma aşamasında hizmet ve destekleri olmuştur.” İfadelerini kullandı.

Ülke siyasetinde kutuplaşmanın artık olmaması gerektiğini ve inançlara saygılı olunması gerektiğini hatırlatan Eryılmaz “Türkiye’nin yeni bir üsluba ihtiyacı var. Kutuplaşma dilini terk etmemiz gerekiyor. Bizler inançlara saygılı, Cumhuriyet’imizin temel ilkelerine bağlı, gerçekten hukuka saygılı, eşitlik ilkesini benimseyen, ortak paydalarımıza yönelik bir idare mekanizmasına ihtiyacımız var.” açıklamasında bulundu. 

Temel Eryılmaz, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Ülkemizin bu zor dönemlerinde milletimizin isteklerini en iyi çözüm üreterek başarıya ulaştıracak Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’in bu mücadelesini kalben ve fikren destekliyorum. Millet İttifakının ülkenin geleceğine yön verecek olmasından kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu davayı mutlaka götürmemiz lazım. Sayın Meral Akşenir’in Başbakan olarak onunla birlikte hareket edeceğimize inanıyoruz.” 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Araç Al Sat Sınırını Geçenlere CezaÖnceki Haber

Araç Al Sat Sınırını Geçenlere Ceza

Astronotlar Uzayda Domates ve Yoğurt Üretecek!Sonraki Haber

Astronotlar Uzayda Domates ve Yoğurt Üre...

Yorum Yazın

Kullanıcı Bilgilerini Çalan 4 Uygulama Tespit Edildi
Alabalık Ve Midye Yetiştiriciliği Destekleri Arttı
Çayeli Halk Kütüphanesi İçin Protokol İmzalandı
Rizeli Vatandaşa Doku Nakli
Komşu İllere Şehit Ateşi Düştü
Rize'de Sporun Yıldızları Ödül Töreni Düzenlendi
Doğu Karadeniz'e Kuvvetli Yağış Ve Kar Geliyor
Ardeşen'de Emirhan Memoğlu Yaşam Mücadelesini Kaybetti
Pazar TSO'dan Eğitime Destek
Kadına Uygulanan Şiddete ve Tüm Şiddetlere Son Vereceğiz
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Etmekte Kararlıyız
Rize İl Özel İdaresi’nin 2023 Yılı Bütçesi 420 Milyon TL
KYK Borç Faizleri Silindi
Stajyer Maaşı Asgari Ücret Seviyesine Çıkacak
RTEÜ'lü Prof. Dr. Aslan Atatürk Araştırma Merkezi Bilim Kurulu Asli Üyeliğine Seçildi
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Ardeşen'de İlçe Divan Toplantısına Katıldı
KVKK’dan Vatandaşlara ‘Efsane Cuma’ Uyarısı
Sarp Sınır Kapısı'nda 'Mobil' Yoğunluk
Özgür Özel'den TEK Gıda İş Sendikası Rize Bölge Temsilciliğine Ziyaret
Eğitim Bir-Sen Rize’den Açıklama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar