Rize
DOLAR18.7965
EURO20.3876
ALTIN1155.3

İyi Parti: Ardeşen Bld. Ulaşım Sorununu Çözmelidir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İyi Parti: Ardeşen Bld. Ulaşım Sorununu Çözmelidir
Ülke gündemimiz her her ne kadar gerçeklerden saptırılmaya çalışılsa da vatandaşlarımızın gerçek gündemi geçim sıkıntılarıdır.

Ülke gündemimiz her her ne kadar gerçeklerden saptırılmaya çalışılsa da vatandaşlarımızın gerçek gündemi geçim sıkıntılarıdır. 

Üst üste gelen elektrik,  doğal gaz, kömür ve haftada iki kez yapılan akaryakıt zamları esnafından, sanayicisinden vatandaşına kadar her kesimi ziyadesiyle bunaltmıştır.

Bölgemizde çay sezonunun başlamasıyla köy ve mahallelere yolcu sirkülasyonu ciddi bir şekilde artmıştır. Ancak buna karşılık ilçe merkezinde de herkes tarafından çok net bir şekilde gözlemlenebildiği gibi taşıt sayılarında ciddi bir azalma görülmektedir. Bunun nedeni çok net olarak anlaşılacağı üzere akaryakıt fiyatlarının aşırı artışıdır.  En yakın bir mahalleye orta sınıf bir aracın gidiş geliş bedeli şu an için 40-50 TL civarında tutmaktadır. Köy ve mahalle yollarını kullanan vatandaşlarımızın her zamankinden daha fazla yol üzerindeki araçlara el ederek ulaşımlarına çözüm aramaktalar.

Köy ve mahallelerimizde ikamet eden veya merkezde ikamet edip gerek tarım ve gerekse başka amaçla köylerine gitmek zorunda olan vatandaşlarımıza öncelikle köy ve mahalle minibüs hatlarının hayata geçirilmesi ile eğer bu mümkün olmuyorsa bundan 25 yıl önce olduğu gibi belediye otobüsü veya halk otobüsleri tahsis edilerek; nüfusu arttırmak için Şehire davet ettiğiniz vatandaşların ulaşım sorununa çözüm üretmek belediyemizin öncelikli projeleri olarak ilk sıralarda ele alınması gereken önemli bir konudur. 

Barınma ve ulaşım gibi en önemli hayati ve insani bir ihtiyaç ilçede yapılacak bütün yatırım ve projenin önünde olmalıdır.

Çözüm noktasında mazeret değil hizmet üretilmelidir. Bu hizmetin maliyeti reklamlarda yayınlanan projelerin çok altında bir meblağ tutmaktadır.  

Bu konuda sorumluluk ve irade sahibi bütün kurumları Ardeşen halkı adına duyarlılığa davet ediyorum.

Mehmet Zeki Demiroğlu

İyi Parti Ardeşen İlçe Başkanı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Son Dakika Rize'de depremÖnceki Haber

Son Dakika Rize'de deprem

Rize Simidi 2 TL olduSonraki Haber

Rize Simidi 2 TL oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar