Rize
DOLAR15.7713
EURO16.856
ALTIN943.51

Çamlıhemşin Halk Eğitimi Merkezinden Yıl Sonu Sergisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çamlıhemşin Halk Eğitimi Merkezinden Yıl Sonu Sergisi
Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezinden Görkemli açılış. Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan yılsonu sergi açılışı ve ardından gezilen sergi katılımcılardan tam not aldı.

 

 

Çamlıhemşin Halk Eğitim Merkezi tarafından yapılan yılsonu sergi açılışı ve ardından gezilen sergi katılımcılardan tam not aldı.Çamlıhemşin İlçe Halk Eğitimi Merkezinde yıl boyunca açılan kurslarda üretilen en eleği göz nuru eserler sergi açılışına gelen misafirlere sunuldu.

Açılışa Çamlıhemşin İlçe Kaymakamı Hakan Öznay, Ardeşen İlçe Kaymakamı Ekrem çeçen, Çamlihemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Rize İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Kibaroğlu, Rize Milli Eğitim Şube Müdürü Şube Müdürleri Seman Yıldırtan ve Berk Eren,  Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Furkan Fatih Ersoy, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat yazar, Pazar ilçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Yaman Türk Öğretmen Evi Müdürü Volkan Kibaroğlu, Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Döner, Çamlıhemşin Gençlik ve Spor Müdürü Engin Albardak, Ardeşen Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Tahsin Bekir Yazıcı, Çamlıhemşin İl genel Meclisi Üyesi Yusuf Arısoy, Ardeşen Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Mevlüt Altı, Ardeşen İlçe Halk Eğitimi Müdürü R. Hakan Bozkan, Ardeşen Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma Vakfı Müdürü Niğmet Yazıcı, Ardeşen Nüfus Müdürü Filiz Okumuş, Ardeşen SGK Müdürü Şaziye Altuntaş, Ardeşen Vergi Dairesi Müdürü Şefika Filiz Çoşkunoğlu, Ardeşen Gazeteciler Dernek Başkanı Salih Navdar, Daire Müdürleri, Çamlıhemşin Mahalle ve Köy Muhtarlar Dernek Başkanı Ahmet Gunba, Çamlıhemşin Siyasi Parti Başkanları, Çamlıhemşin Oda Başkanları, Okul Müdürleri, STK Başkanları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.Açılışta bir konuşma yapan HEM Müdürü Ertan Berberoğlu; Bugün burada yıl boyunca el emeği harcanarak büyük bir özveriyle dokunan, işlenen ve yapılan işlerin teşhiri yapılacak.

Kursiyerlerimiz yıl boyunca büyük gayretler sarf ederek bu eserleri meydana getirdi. Kursiyerlerimizin bu çabaları takdire şayandır. Usta öğreticilerimiz de yıl boyunda dur durak bilemden çalıştı ve bu güzel sergi ortaya çıktı.

Yıl içerisinde birçok farklı branşta kurs açtık bunlardan biri de kuaförlük kursu.

İlçede olmayan ve gelecek vadeden bu ve benzeri birçok kursu İlçe Kaymakamımız, belediye Başkanımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve vatandaşlar ile istişare ederek açmaktayız.

Halk eğitim kursları bilgi ve becerilerin öğrenildiği, istihdam olanağı sağlayan, geleneksel el sanatlarının gelişimine katkı sağlayan, meslekte yükselmeye faydalı olan kurslardır. Bir anlamda da yetişmiş işgücü olarak kalifiye eleman talebini karşılaşması bakımında da önemli kurslardır.

Buradan mezun olan kursiyerlerimizin hemen hemen hepsi özgüvenli ve kendinden emin bir şekilde aldığı eğitimi hayat boyu sahaya uygulayacak hatta o sektörde iş yeri açıp kendi ayakları üzerinde duracaktır.

Bu açıdan bakıldığında Halk Eğitimi Merkezlerinin toplumun sosyal ve kültürel faaliyetlerinin de canlı kalmasına ön ayan olduğu aşikardır.

Bundan mütevellit bizlere her daim destek olan İlçe Kaymakamımız Hakan Öznay, Belediye Başkanımız Osman Haşimoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Çamanka Başta olmakla birlikte usta öğreticilerimize, kursiyerlerimize ve onların anlayışlı ailelerine sonsuz teşekkürü bir borç biliriz. Bugün burada bir yıl boyunca yapılan eserlerin teşhiri için bir açılış yapacağız ve bu açılışımıza yeniden sergimizin açılışına hoş geldiniz. Diye Konuştu.Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Sergisini AçtıÖnceki Haber

Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Sergisini A...

Bakan Karaismailoğlu, Rize Artvin Havalimanının Yatırım Maliyetini AçıkladıSonraki Haber

Bakan Karaismailoğlu, Rize Artvin Havali...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar