Rize
DOLAR15.8018
EURO16.8577
ALTIN945.79

Birbirinden başarılı müzik albümleri, ışıltılı sahne performansları... Peki, Megastar Tarkan'ın hayatı hep böyle kusursuz muydu?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Birbirinden başarılı müzik albümleri, ışıltılı sahne performansları... Peki, Megastar Tarkan'ın hayatı hep böyle kusursuz muydu?
Annesi Neşe Tevetoğlu, Tarkan'a hamileyken bir trafik kazası geçiriyor ve doğum, annenin hayatı için risk oluşturuyor.

Doktorlar annenin yaşamını tehlikeye atmamak için çocuğun alınmasını tavsiye ediyorlar. Fakat bu arada babası Ali Tevetoğlu, rüyasında oğlunun sağlıklı doğduğunu, hatta başının üstünde bir yıldız olduğunu görüyor. Her şeye rağmen Tarkan dünyaya geliyor...

HERKES 'BU ÇOCUK YAŞAMAZ' DİYOR

Çocukluğunu ailesiyle Almanya'da geçiren Tarkan, abisi Hakan ile at arabasının peşinden koşarken feci bir kaza geçiriyor. Abisi Hakan'la Alzey'de her akşam meydandan geçen at arabasına takılıyor kardeşler. Ancak Tarkan bir gün o at arabasına binemiyor ve at, Tarkan'ı ezip geçiyor. Apar topar hastaneye götürüyorlar, herkes ‘bu çocuk yaşamaz’ diyerek bakıyor ona. Tarkan yine hayata dönüyor. Tarkan’ın yüzündeki yara izi de bu kazanın eseri.

PSİKOLOJİK VE FİZİKSEL ŞİDDET GÖRÜYOR

Biraz daha büyüdüğünde abisiyle evden kaçıyor. Fakat bu sefer tehlike, içerden geliyor. Babası Ali Bey, Tarkan'ı çok fena dövüyor, hırpalıyor. Bu, Ali Bey'in gösterdiği ilk aile içi şiddet de değil üstelik.

Türk olduğu için dönemin ırkçı ve faşist kitlesinden büyük bir baskı görüyorlar Almanya'da. Her türlü küfrü duyuyor, psikolojik baskıyı ailecek iliklerine kadar yaşıyorlar.

Babasının kalp hastası olmasından sonra Türkiye'ye kesin dönüş yapıyorlar ancak bu yeni hayat hiç de kolay olmuyor.

TÜRKİYE’DE DE AYNI KADERİ YAŞIYOR

Tarkan’ın ailesi İzmit’e yerleşiyor. Babası Ali Tevetoğlu bir market açıyor ancak kısa süre sonra market batıyor. Aile çok büyük bir maddi zorluk içerisine giriyor. Bu yüzden çocuklar aileye katkı sağlamak için çalışmaya başlıyorlar.

Tarkan, Çınarcık gazinolarında şarkı söylemeye başlıyor. Avrupai tipi nedeniyle çoğu zaman psikolojik şiddete maruz kalıyor.

Lisedeyken saçlarını zorla kazıtıyorlar. Küpe taktığı için de bol bol üstüne yürünüp tartaklanıyor. Almanca şivesi ile çoğu zaman dalga geçiliyor. Bazı kişiler tarafından denize atıldığı zamanlar bile oluyor.

BİR SÜRE PSİKOLOJİK DESTEK ALIYOR

Tarkan, bir gün arkadaşına "Buradan atlarsam ölür müyüm?" diye soruyor. O dönemde uykusuzluk hastalığına yakalanıyor ve panik krizleri geçiriyor. Yakınları tarafından psikolojik destek alması sağlanıyor. Tarkan uzun bir süre psikolojik destek alıyor ve bu sayede toparlanıyor.

GEÇİRDİĞİ KAZALAR BASINDAN SAKLANIYOR

Fransa'da geçirdiği trafik kazası ise çoğu kişi tarafından bilinmiyor çünkü Tarkan bir kez daha ölümden dönüyor.

Vücudundaki kırıkların izlerini hala daha göğsünde ve sırtında taşıyor. Ancak tam Karma albümü çıktığı sırada, konsere giderken bir trafik kazası daha geçiriyor. Otobanın ortasında kalıyor ama mucize eseri yine hayata tutunuyor. Bu kazalar basından hep saklanıyor.

Bir ara rüyasında ne görse çıktığına inanıyor ve o akşam da rüyasında bineceği uçağı görüyor. Uçağın düştüğünü görüyor rüyasında ve o uçağa binmiyor. Gerçekten de uçak kalkıştan yarım saat sonra hidrolik arıza gerekçesiyle piste geri iniyor.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ardeşen Ziraat Odası başkanı Kabaoğlu; "Tedbir alınmazsa Gübre fiyatları yükselecek"Önceki Haber

Ardeşen Ziraat Odası başkanı Kabaoğlu; "...

Rize'de aynı aileden 9 kişi, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiSonraki Haber

Rize'de aynı aileden 9 kişi, Kovid-19 ne...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar