Rize
DOLAR18.7965
EURO20.3876
ALTIN1155.3

Ardeşen TSO Başkanı Kuyumcu'dan Yeni Sanayi Alanları Açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ardeşen TSO Başkanı Kuyumcu'dan Yeni Sanayi Alanları Açıklaması
Ardeşen TSO Sosyal Medya Hesaplarından Yeni Sanayi Alanlarına Dair Açıklama Yaptı

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Ardeşen'deki İmalat Sanayinde Artan Potansiyele Bağlı Olarak İmkanlar Ölçüsünde Yeni Sanayi Alanlarının Oluşturulması Gerektiğini Söyledi.


Ardeşen'deki çeşitli mal ve hizmet imalatına yönelik atölye ve küçük fabrika ünitelerinde artış görüldüğünü ifade eden Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, "Düzensiz ve kendiliğinden kümeleşen irili ufaklı bu tesisler, ilçemizin içinde ve civarında plansız bir biçimde yoğunlaşmıştır. Bu yoğunluğun talebini ve gelecekte de artışı beklenen yoğunluğa şimdiden önlem almak adına yeni sanayi alanları ihtiyacının elzem olduğunu ön görmekteyiz." dedi.


BAKANLIĞA İLGİLİ BAŞVURU İÇİN YEREL YÖNETİMDEN DESTEK BEKLİYORUZ


Kuyumcu, "Bu oluşan talebe yanıt verebilmek adına Rize Valiliğimizin, Ardeşen Kaymakamlığımızın, Rize Milletvekillerimizin ve Ardeşen Belediye Başkanlığımızın T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde gerekli müracaatları yapmalarını talep etmekteyiz." dedi.


Kuyumcu, "Ekonomik büyümenin birçok belirleyicisi olup bu faktörlerden biri olan sanayi üretimi ülkelerin ve bölgelerin gelişmesi ve refah seviyesinin yükselmesi açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Sanayileşme, tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilçemiz Ardeşen’de de sosyal ve ekonomik değişim ve gelişimin bir sonucu olarak büyümektedir. Buna paralel olarak, çeşitli mal ve hizmet imalatına yönelik atölye ve küçük fabrika üniteleri de artış göstermektedir. Düzensiz ve kendiliğinden kümeleşen irili ufaklı bu tesisler, ilçemizin içinde ve civarında plansız bir biçimde yoğunlaşmıştır. Bu dağınıklık ve elverişsiz koşullardaki iş yerlerinde faaliyette bulunan küçük ve orta ölçekli tüccar ve sanayicilerin organize olma, kaynaklardan optimum bir şekilde yararlanma ve verimliliklerini arttırma isteği, yeni alan ve mekan taleplerini de beraberinde getirmektedir." dedi.


YENİ SANAYİ ALANLARI ŞART


Kuyumcu, "Bu kapsamda ilçemiz Ardeşen için sanayinin uygun görülen alanlarda yapılanmasını sağlamak, çarpık sanayileşme ve çevre sorunlarını önlemek, kentleşmeyi yönlendirmek, kaynakları rasyonel kullanmak, bilgi ve bilişim teknolojilerinden yararlanmak, sanayi türlerinin belirli bir plan dahilinde yerleştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla; benzer olanaklardan yararlanan, altyapısı sağlanmış, ortak ticari ve hizmet alanlarını kullanabilen bir kompleksin sağlanması zorunlu hale gelmiştir." dedi.


İLGİLİ İMALAT ALANLARININ TALEPLERİNİ DİNLEDİK


Söz konusu talebimizi kamuoyu ile paylaşmadan önce, ilgili imalat sanayi temsilcilerinin de görüşlerini ve taleplerini dinlediklerini ifade eden Kuyumcu, "Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (Ardeşen TSO) olarak, ilçemiz sınırları dahilinde ticaretle uğraşan üyelerimiz ve ilçe esnafımız ile yapılan görüşmelerde sıkça daralan iş sahasından bahsedilmekte olup, yeni sahalara ihtiyaç duyulduğu dile getirilmiştir. İşletmelerimizin ihtiyaç duyduğu bu kaynakların (yeni iş sahaları, orta ölçekli organize sanayi bölgesi) sağlanması ve etkin kullanımı işletmelerimizin verimli çalışabilmesi, büyümesi ve gelişmesi açısından kritik rol oynamaktadır. İşletmelerimizin büyümesi ve gelişmesi her yönü ile ülkemiz, bölgemiz ve ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacak ve işletmelerinde yaratacakları istihdam ile işsizlik probleminin çözümü noktasında da ekonomimize katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda bölgemizin ve ilçemizin sürdürülebilir gelişmesini hızlandırmak ve diğer bölgeler ile bölge illeri arasındaki gelişmişlik farklarını azaltarak, bölgedeki ve ilçemizdeki KOBİ’lere hizmet verebilecek orta ölçekli bir organize sanayi bölgesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu oluşan talebe yanıt verebilmek adına Valiliğimizin, Kaymakamlığımızın, Milletvekillerimizin ve Belediye Başkanlığımızın T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde gerekli müracaatları yapmalarını talep etmekteyiz."


BÖLGEMİZİN İMALAT SANAYİSİNE GÜÇ KATACAKTIR


Kuyumcu, "Ülkemizin gücüne ve özel sektörümüzün dinamizmine yürekten inanan Ardeşen TSO olarak; tüccar ve sanayicimizin korunması ve bütün ihtiyaçlarının organize edilmiş bir merkezde karşılanmasının, işletmelerimizin katma değer yaratmasına, rekabet gücünü arttırmasına ve kurumsal kapasitelerinin gelişmesine faydalı olacağı kanaatindeyiz." dedi.

 


 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ardeşen Belediye Başkanı Basın ile Bir Araya GeldiÖnceki Haber

Ardeşen Belediye Başkanı Basın ile Bir A...

Rize’de “gençlik ruh sağlığı programı” değerlendirme toplantısıSonraki Haber

Rize’de “gençlik ruh sağlığı programı” d...

Yorum Yazın

28. Dönem Rize Milletvekilleri Avcı, Mertoğlu ve Ocaklı Yemin Etti
Rize’de Hava Şartlarının Olumsuz Etkilediği Çay Hasadında Ziraat Odası’ndan Üreticilere "acele Etmeyin" Uyarısı
Rize'de silahlı kavga: 1 ölü 1 yaralı
Rize'de öğretmenler yaptıkları yemeklerle yarıştı
Rize'de İl Turizm Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
Rize’de Bilimsel Makale Okuma ve Sunum Yapma Yarışmasının Finali Yapıldı
Instagram Algoritmasının Nasıl Çalıştığı Açıklandı: Gönderiler, Hikayeler, Reels'ler ve Keşfet Sayfası Neye Göre Sıralanıyor?
İrfan Saraloğlu Yine Şampiyon
Pandemi dönemine ait cezaların ayrıntısı belli oldu: 309 milyon TL iade edilecek
Azeri çayını incelediler
3 Rizeli İş İnsanı Yeniden TOBB Yönetiminde Yer Aldı
580 Yıllık Keşandan Yapılan Kıyafetler Rize’de Sergilendi
Başkan Haşimoğlu bisiklet hediye etti.
Roma'yı penaltı atışlarıyla yenen Sevilla, 7. kez UEFA Avrupa Ligi şampiyonu oldu
Rize’de 'Dünya Tütünsüz Günü'nde İzmarit Topladılar
Ardeşen’de Yemek Yarışması
Rize'de Yetişti Galatasaray ile Zirveye Çıktı
Karadeniz müziğinden bir yıldız daha kaydı.
Karadeniz Bölgesi’nin İlk Kara Salyangozu Üretim Tesisi Yakında Trabzon’da Faaliyete Geçecek
Çoruh Nehrinde Kaybolan Sürücüyü Arama Çalışmaları Devam Ediyor.

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar